Subscribe RSS
Lubelskie

Województwo Lubelskie liczy sobie już około 530 lat, jest to region, gdzie znaleźć można piękną miejską przyrodę i wiele ciekawych miejsc, które można odwiedzić. Lubelskie okolice to przede wszystkim Roztocze, Wyżyna Lubelska, Kotlina Sandomierska i Polesie Lubelskie.

Lubelskie to także region, który polecają turyści lubiący aktywnie spędzać czas. W Województwie znaleźć można ponad 3200 kilometrów szlaków turystycznych, piękne szlaki piesze znaleźć można na Roztoczu, w Lasach Janowskich i w Puszczy Solskiej. Lubelszczyzna jest regionem, gdzie jazda konna jest ciekawą formą odpoczynku, szkółki jeździeckie i stadniny koni organizują wycieczki konne przez Polesie Lubelskie i Wołyńskie. Oto lista pięknych miast i miasteczek, jakie można odwiedzić będąc w województwie lubelskim:

  • Nałęczów jest miastem bogatym w przyrodę i uzdrowisko, w którym każdego roku odpoczywają kuracjusze. W okolicach można spacerować po wąwozach i lasach. Warto wiedzieć, że w Nałęczowie produkowana jest woda mineralna Nałęczowianka i Cisowianka.
  • Chełm jest barokowym miastem, znaleźć w nim można podziemną trasę turystyczną, w dawnych kopalniach była wydobywana kreda, a teraz te miejsca są otwarte dla turystów.
  • Puławy są Polskimi Atenami, można w tych okolicach znaleźć pałac z parkiem Czartoryskich. W kompleksie pałacowo-parkowym zobaczyć można labirynt grot, tarasowe schody i Świątynia Sybilli wraz z Bramą Rzymską i Domkiem Żółtym.
  • Lublin to stolica wschodniej Polski, jest to jedno z większych miast, leżących nad Wisłą. Najpiękniejszymi atrakcjami miasta są: Krakowskie Przedmieście, Rynek i Brama Krakowska.