Subscribe RSS
Sanki

Jeżeli nie umiesz jeździć jeszcze na nartach to zawsze można pojeździć na sankach. Polecam taką zabawę nie tylko dzieciom ale również dorosłym.  Praktycznie przy każdym dużym jak i małym stoku można znaleźć małą ślizgawkę do jazdy na sankach lub innych przyrządach do zjazdu.

Kto by pomyślał, że na Polskich torach saneczkowych można jechać nawet z prędkością 70 kilometrów na godzinę. Jednym z tak szybkich tras saneczkowych w Polsce są stoki Złockiego w Muszynie. Każda zima, posiada niezliczoną ilość górek z których zjeżdżać mogą zarówno dzieci jak i dorośli. Trasa w Muszynie ma ponad 2 kilometry długości i jest najlepszym miejscem na ferie z rodziną.

Innym miejscem, gdzie znaleźć można letni i zimowy tor saneczkowy jest Ustroń, w okolicach znajdziecie również wyciąg narciarski, szlaki na Jawornik i w okolice Wisły.

Kto był w Karpaczu ten wie, że w tym mieście znaleźć można Kolorowa jest to centrum rekreacji i sportu. Jest to miejsce gdzie znajduje się Tor Saneczkowy. Jest to Tor saneczkowy o długości zjazdu ponad 1000 metrów. Na torze znajduje się oczko wodne, dwa tunele i wiraż ślimakowy.

Góra Kamieńsk to niesamowity park górski dostarczający dużą dawkę adrenaliny turystom. Tor ma ponad pół kilometra długości i wyposażony jest w dwuosobowe saneczki z pasami bezpieczeństwa. Na Górze Kamieńsk znaleźć można także Park Rozrywki, Wyciąg Narciarski i kilka ciekawych tras rowerowych.

Inne miejsca gdzie znajdziecie tory saneczkowe to:

 

  • Góra Żar, znajduje się tam tor saneczkowy skąd można podziwiać piękną górską okolicę
  • Tor saneczkowy na Rudzkiej Górze
  • Letni tor saneczkowy na Stoku Dębowca w okolicach Bielsko-Białej
  • Kompleks z parkiem przygód w Równicy koło Ustronia